• 0 212 876 27 41

Yurt Halısı yaptırmak istiyorum ne yapmalıyım?

Yurt Halısı Nasıl Seçilmelidir?

Yurtlarda da odalarda ve koridorlarda yurt halısı yaptırmak için google İstanbul yurt halısı yazılarak arama yapılabilir. Hem öğrenciler kendilerini evlerinde gibi hissetsinler hem de temiz olması için. Halı bir anlamda temiz bir mekân da sağlar. Çünkü halı üzerinde ayakkabıyla dolaşılmaz.

Ayakkabılar çıkarıldığı için de odanın zemini kirlenmez. Yalın ayak halı üzerinde yürünürken halının zeminden soğuk almaması gerekir. Bu yüzden tercih edilen yurt halıları özenle seçilmelidir. Aynı zamanda bazı halılar düşük kalite yüzünden çok fazla tüy toplarlar. Daha sonra halı üzerinde gezen herkes bu tozları bir yerden başka bir yere taşıyarak kire ve kötü görüntüye sebep olur.

Yurt Halısı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Her üründe olduğu gibi İstanbul yurt halıları fiyatları için de pek çok fiyat aralığı vardır. Bu fiyat aralığını halıyı kullanım amacı değiştirmektedir. Halının ne kadar büyük olacağı da fiyatı arttıran etmenler arasında yer alır. Halınızın ölçüsü ne kadar büyük olacaksa fiyatta da o kadar artış olacaktır. Halının üretiminde kullanılan ham madde de fiyatı etkileyecektir.

 Yurt halısı fiyatları için araştırma yapan yöneticiler hem en kaliteli halıyı hem de bütçeleri için en uygun halıyı almak isterler. Bunun için uzun uzun araştırmalar yapılır ve pek çok fiyat karşılaştırılır. Yalın ayak gezilecek iç mekânlar için halı kalitesi çok önemlidir. Çünkü kalitesiz halılar soğuk havayı engellemeyeceği için iç mekân oldukça soğuk olacaktır. Yakıttan tasarruf etmek isteyenler iç mekânlarda halı tercih ederek ortam ısısını yüksek tutuyorlar. Bu nedenle yurt odalarının da sıcak olmasını isteyen yurt yönetimi odalara hatta koridorlara bile halı yerleştiriyor.

Tümünü Görüntüle