• 0 212 876 27 41
Akrilik Cami Halısı

Akrilik Cami Halısı

AKRİLİK CAMİ HALISI

Akrilik halı pamuk esaslıdır yumuşaklığını ve dayanaklığını uzun zaman korur,ama kısa bir süreliğine tüy bırakabilir bu durum kafanızı karıştırmasın bu geçecektir. Akrilik cami halısı renk ve desen çokluğu nedeni ve fiyatının da uygun olması nedeniyle en çok tercih edilen halı türüdür

akrilik cami halısı
Akrilik, yünün sentetik taklididir. Biraz daha parlak olmasına rağmen (ham beyaz renk, daha kremsi beyaz bir yüne kıyasla çok beyazdır) ve dokunduğunda yünden biraz daha pürüzsüz olmasına rağmen yüne çok benzer görünür. 
 
Yün gibi görünen ve hissettiren ancak daha ucuz olan bir halı arıyorsanız akrilik halıyı düşünebilirsiniz. 1960'larda popüler olan akrilik, yünün yerini alan bir malzeme olarak pazarlandı ve aile odaları, dinlenme odaları ve bitmiş bodrum katlarında kullanılabilir.

Yün gibi esnektir ve lüks bir his verir.
Akrilik halı neme ve solmaya karşı dayanıklıdır ve lekelere, kirlenmeye ve küflenmeye karşı dayanıklıdır.
Ayrıca, bilgisayarların veya diğer elektronik cihazların bulunduğu odalarda fayda sağlayabilecek statik elektriğe de direnç gösterir.
Öte yandan akrilik, yüne göre daha az dayanıklıdır.
Gres ve yağ ile kolayca lekelenir. Liflerin bozulma eğilimi vardır ve bu da boncuklanma ve "tüylü" bir görünüme neden olur.
Bu dezavantajlar, onu en çok trafiğin düşük olduğu alanlarda yararlı kılar.
Akrilik genellikle bir dereceye kadar yün ile karıştırılır.

İşte akrilik halının artıları ve eksileri.


Akrilik halının  artıları:


Yüne kıyasla çok daha uygun fiyatlı ve neredeyse aynı görünüyor.
Renkler daha parlaktır ve yünle karşılaştırıldığında daha az dökülme veya hiç dökülme yapmaz, bu da onu alerjik kişiler ve / veya çocuklar için iyi bir seçim yapar.    
Çocuk merkezli tasarımlara daha iyi uyum sağlayacak daha parlak pembe / mavi / sarı / yeşil renkler tercih edebilirsiniz.  
O ucuz! - Akrilik halı, piyasadaki en ucuz seçeneklerden biridir. Büyük bir cami tabanı gibi çok fazla alanı kaplamanız gerektiğinde harikadır.
Hipoalerjenik - Akrilik halı sentetiktir, ancak alerji ile ilgili herhangi bir soruna neden olmaz, bu da onu alerjen getirmekten endişe duyan tüm mekanlar için harika kılar.
Güveye Dayanıklı - Akrilik halı, diğer halı türlerini yemeyi seven sinir bozucu güvelere karşı tamamen bağışıktır. Sentetik malzemelerden yapıldığı için güveler uzak durur!

Cami Halısı Önerileri: Cami tabanlarınızı en iyi akrilik cami halısı ile döşeyebilirsiniz

Akrilik Halının Eksileri:


Leke Dayanıklı Değil - Akrilik halı, kir ve yağ lekelerini biriktirme eğilimindedir  ve bunları hızlı bir şekilde çıkarmaya çalışmazsanız, sonsuza kadar orada kalırlar. Bu halıyı döşüyorsanız, üzerine bir şey bulaşırsa hızlıca temizlediğinizden emin olun.
Düşük Ömrü - Akrilik halı, yün kadar dayanıklı değildir ve diğer birçok halıdan çok daha hızlı yıpranma eğilimindedir. Zamanla akrilik lifler bozulacak ve halı havlanacaktır.
Sentetik ve bazı insanlar doğal seçeneği tercih ediyor.
Ayrıca temelde plastik polimerlerden yapıldığı için yanabilir (doğal olarak ateşe dayanıklı yüne kıyasla), yani.
Alev yanmaya devam edecek ve bu da, insanların sigara içtiği veya şömine gibi herhangi bir açık alevin yakınındaki alanlar için uygun olmayacaktır.
Söndüğünde, temelde eriyecektir (kömürleşecek yüne kıyasla). Bu yüzden otellerin veya yangın güvenliği gerekliliği olan mekanların tercihi değildir.

    Akrilik halı, akrilik elyaflardan yapılmış bir halıdır. Akrilik sentetik bir malzemedir ve çok daha ucuz da olsa yün gibidir. Akrilik halılar  fabrikada üretilir ve yün görünümü elde etmek isteyenler için daha düşük bir maliyetle bütçeye uygun bir halıdır.

AKRİLİK ELYAFLAR ÖZELLİKLERİ

akrilik elyaf Akrilik lifler, ortalama molekül ağırlığı yaklaşık 100.000 olan poliakrilonitrilden yapılan sentetik liflerdir.

"akrilik" olarak adlandırılması için polimerin en az% 85 akrilonitril monomer içermesi gerekir. Tipik ko-monomerler vinil asetat ve metil akrilattır. DuPont, 1941 yılında ilk akrilik elyafı yarattı ve ticari markasını aldı ve Orlon ticari adı altında üretti. Filament olarak üretilir ve daha sonra yün kıllarına benzer kısa yığın uzunlukta lifler halinde kesilir ve iplik haline getirilir.

Akrilik kumaşlar hafif, yumuşak ve sıcaktır, yün benzeri bir his verir ve bu nedenle pamuk ve yün gibi diğer lifleri taklit edecek şekilde yapılabilir veya bunlarla harmanlanabilir.

"ucuz" olarak algılanmaktadır. Öte yandan, makinede yıkanabilir, hipoalerjeniktir ve aşırı derecede solmaz. Bu, akriliği sürekli yıkama gerektiren giysiler gibi belirli öğelerde kullanışlı hale getirir. İyi yağ ve kimyasal dirence ve olağanüstü fitilleme ve kuruma süresine sahiptir. Ancak doğal liflere göre çok daha yanıcıdır.

AKRİLİK ELYAF ;
Çekme Dayanımı (Mukavemet) Orta - İyi
Aşınma Direnci Orta - İyi
Emicilik Zayıf
Statik Direnç Orta - Zayıf
Isıya Dayanıklılık Fuarı
Kırışıklık Direnci İyi
Güneş Işığına Karşı Direnç Mükemmel
Esneklik İyi
Isıya Direnç
Alev Dayanımı Yanıkları
Esneklik İyi

UYGULAMALAR

Akrilik lifler genellikle süveter, çorap ve eşofman gibi giysiler için kullanılır; battaniyeler, mescit halısı, cami halısı, yurt halısı,çocuk oyun alanları,bankalar, döşeme,  bagaj valizleri,  tente ve dış mekan mobilyaları alanlarında çokça tercih edilir
Doğru halıyı bulmanıza yardımcı olacak daha fazla bilgi için Lütfen alanında uzman Müşteri temsilcimize danışın
profil Bu yazılar Kristal web ve yayın kurulu tarafından hazırlanmıştır. İzinsiz kullanılamaz Yayın Tarihi:15/11/2020